آموزش بیولوژی کمپبل

اگر یک دانش‌آموز یا دانشجوی علاقه‌مند به زیست شناسی هستید و می‌خواهید بین همکلاسی‌هایتان از دانش بیولوژی بالایی برخوردار باشید یا قصد شرکت در المپیادهای داخلی و بین المللی زیست شناسی را دارید، پس باید اولین قدم شما تسلط کامل بر بیولوژی کمپبل باشد. اما چگونه؟

مطالعه‌ و یادگیری کتب مرجع مانند زیست کمپبل، برخلاف دروس مدرسه  و یا دانشگاه صرفا با آموزش و مطالعه‌ی تئوری امکان پذیر نمی‌باشد بلکه برای تفهیم اصولی، بایستی از روش‌های گوناگون و نوین آموزشی مانند: جست و جو محور بودن آموزش، استفاده از شبیه‌سازهای سه بعدی آنلاین، ارائه تکلیف پژوهشی و… بهره‌گیری نمود. به همین علت، ما در آکادمی بیوزوم بر آن شدیم تا با برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی زیست کمپبل، به روند یادگیری و آموزش‌های علمی شما در حوزه‌ی زیست شناسی سرعت بخشیده تا بتوانید به موفقیت‌های زیادی در عرصه‌های علمی گوناگون دست پیدا کنید.    

تصویر کتاب بیولوژی کمپبل

نحوه برگزاری دوره آموزشی بیولوژی کمپبل

کلاس‌های آموزش زیست کمپبل که توسط آکادمی بیوزوم برای شما دانش‌آموزان عزیز برگزار می‌گردد به صورت آنلاین بوده و با توجه به حضوری نبودن کلاس‌ها، دیگر مهم نیست که در کدام شهر یا کشور سکونت دارید، بلکه کافی است فقط با مهیا نمودن یک وسیله‌ی الکترونیکی مانند موبایل، لپ‌تاپ یا… و اتصال آن به اینترنت، آموزش بیولوژی کمپبل را آغاز کنید. علاوه بر این باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که کلاس‌های دوره‌ی آموزشی زیست کمپبل، طوری برنامه‌ریزی و برگزار می‌گردد که از لحاظ کیفیت آموزش و فرآیند یادگیریِ مفهومی هیچ‌گونه تفاوتی با کلاس‌های حضوری نداشته باشد.

محل برگزاری کلاس: پلتفرم آنلاین گوگل میت  (Google meet)

روش و ابزار آموزشی: مولاژ‌های آموزشی و شبیه‌سازهای کامپیوتری

پلتفرم آنلاین

سبک برگزاری کلاس‌های آموزشی زیست کمپبل

روند برگزاری کلاس‌های تدریس بیولوژی کمپبل به ۳ مدل گروهی، نیمه گروهی و خصوصی می‌باشد که در ادامه به هر کدام پرداخته‌ایم :

آموزش زیست کمپبل به صورت گروهی

دوره‌های آموزش بیولوژی کمپبل به صورت گروهی، حداقل با ۵ شرکت کننده برگزار شده و نکته‌ای که در خصوص کلاس‌ها باید به آن توجه کرد، این است که در آکادمی بیوزوم تمامی این دوره‌ها با توجه به بررسی علمی افراد (تعیین سطح)، برنامه‌ریزی خواهد شد تا تمامی دانش آموزان و یا دانشجویان از نظر آموزشی در یک سطح علمی قرار بگیرند. 

گفتنی است که به منظور انتقال کامل مفاهیم به شرکت کنندگان عزیز، از روش‌های نوین آموزشی مانند استفاده از مولاژها و انیمیشن‌های علمی استفاده خواهد شد.

نوع برگزاری : آنلاین

تعداد جلسات : ترمیک و به صورت توافقی

ظرفیت کلاس‌ها : از ۵ الی ۱۰ نفر

پشتیبانی علمی : دارد

آموزش زیست کمپبل به صورت نیمه‌گروهی

دوره‌های نیمه گروهی آموزش بیولوژی کمپبل هنگامی برگزار می‌شود که تعداد شرکت‌کنندگان کم‌تر از ۵ نفر باشد، در این صورت کلاس نیمه گروهی آموزش بیولوژی کمپبل با همان شرایط کلاسِ گروهی برگزار خواهد شد. به صورتی که در ابتدا، تعیین سطح علمی از دانش‌آموزان به عمل آمده و شرکت کنندگان هم سطح برای گذراندن دوره در یک گروه قرار می‌گیرند تا روند آموزشی دوره بدون مشکل طی شده و بازدهی مناسب برای دانش آموزان و دانش جویان داشته باشد.  

نوع برگزاری : آنلاین

تعداد جلسات : ترمیک به صورت توافقی

ظرفیت کلاس‌ها : از ۲ الی ۴ نفر

پشتیبانی علمی : دارد

آموزش زیست کمپبل به صورت خصوصی

وقتی علاقه‌مند زیست شناسی باشید و علاوه بر آرزوی دستیابی به اهداف علمی‌تان بخواهید با تمرکز بسیار بالا و عمیق زیست را بیاموزید، روش آموزش بیولوژی کمپبل به صورت خصوصی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. لازم است بدانید که در روش آموزش خصوصی، شرکت‌کننده می‌تواند از همه‌ی امکانات و ظرفیت کلاس استفاده کند. همچنین مدرس نیز تنها با تمرکز بر روی همان فرد فرآیند تدریس را پیش برده و فرصت پرسش و پاسخ، حل تمرین و… منحصرا ازآن یک نفر خواهد بود.

نوع برگزاری : آنلاین

تعداد جلسات : برحسب نیاز و توافقی با شرکت کننده

ظرفیت کلاس‌ها : ۱ نفر

پشتیبانی علمی : دارد

نکات تکمیلی درباره کلاس‌های آنلاین بیولوژی کمپبل

دانش‌آموزان و دانشجویان عزیزی که قصد شرکت در کلاس‌های آنلاین بیولوژی کمپبل را دارند، لازم است پیش از ثبت‌نام به نکات ذکر شده در زیر کمال توجه را داشته باشند.

عواقب عدم توجه به موارد زیر متوجه متقاضی بوده و مجموعه بیوزوم هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

شرایط ثبت‌نام، انصراف و آغاز کلاس

 1. پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده و واریز شهریه، ثبت‌نام شما نهایی خواهد شد.
 2. پس از ثبت‌نام، همکاران ما جهت هماهنگی های لازم با شما تماس خواهند گرفت.
 3. روز و ساعات برگزاری کلاس با هماهنگی دبیر مربوطه و متقاضی خواهد بود.
 4. تمامی کلاس‌ها (تا اطلاع ثانوی) به صورت خصوصی برگزار گشته و هزینه پرداختی مربوط به این نوع از کلاس می‌باشد.
 5. کلاس‌ها به صورت آنلاین و در بستر گوگل میت برگزار می‌شود.
 6. برای برگزاری کلاس، فراهم بودن وسایل الکترونیکی، دسترسی به اینترنت مناسب، فضای آرام و تجهیزاتی مانند میکروفون الزامی است.
 7. درصورتیکه متقاضی خواهان انصراف از دوره مربوطه پیش از آغاز آن باشد، ۳۰%درصد هزینه کلاس به وی عودت داده خواهد شد.
 8. متقاضیانی که مایل به کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع دیگر ثبت‌نام و یا هرمورد دیگری هستند، لطفا از طریق فرم صفحه مشاوره با ما در ارتباط باشند.

نحوه برگزاری کلاس و قوانین شرکت در آن

 1. ثبت‌نام و هزینه پرداختی فاکتور شما تنها برای یک ترم از کلاس آنلاین بیولوژی کمپبل می‌باشد.
 2. کلاس آموزشی بیولوژی کمپبل شامل یازده ترم بوده و می‌توانید پس از پایان هرترم، از طریق همین بخش مجددا برای ترم بعد اقدام فرمایید.
 3. در هر ترم از این کلاس، ۵ فصل از کتاب کمپبل تدریس شده و شامل ۱۲ جلسه می‌باشد.
 4. مدت زمان برگزاری هر جلسه، ۱۲۰ دقیقه (۲ ساعت) می‌باشد.
 5. تغییر زمان جلسات از جانب متقاضی با هماهنگی دبیر، حداقل ۲۴ ساعت قبل از برگزاری جلسه ضروری بوده و در غیر این صورت، جلسه جبرانی برگزار نخواهد شد و در صورتیکه این تغییر از جانب دبیر باشد و اطلاع‌رسانی صحیح صورت نگرفته باشد، مجموعه با هماهنگی متقاضی، جلسه و یا جلسات جبرانی را برگزار خواهد کرد.
 6. تمامی کلاس‌های آنلاین در روزهای تعطیلات رسمی دایر خواهند بود.
 7. در صورت ثبت‌نام به صورت اقساطی، متقاضی موظف است قبل از شروع نیم‌ترم، نسبت به پرداخت قسط دوم خود اقدام نماید. درغیر این صورت، مجموعه از ارائه کلاس به ایشان معذور خواهد بود.
کلاس آموزشی آنلاین بیولوژی کمپبل
۴,۲۰۰,۰۰۰ تومان
هزینه ثبت‌نام یک ترم

ثبت‌نام اقساطی و مشاوره

مشاورین ما آماده راهنمایی شما هستند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

سرفصل‌های آموزشی زیست کمپبل

بخش اول: شیمی حیات

هنگامی که می‌خواهیم به عنوان یک زیست شناس، مطالعه‌ی بیولوژی کمپبل را آغاز کنیم باید ابتدا درباره‌ی اصول بنیادی زیست شناسی یعنی بیوشیمی بدانیم. به همین علت در قسمت آغازین زیست کمپبل، آموزش شیمی را آغاز خواهیم کرد.

بخش دوم: سلول

پس از آن‌که آموزش بخش ابتدایی را تکمیل کردیم، در بخش دوم آموزش بیولوژی کمپبل به سراغ کوچک‌ترین واحد سازنده‌ی حیات یعنی سلول رفته و درباره‌ی آناتومی، فیزیولوژی، متابولیسم و… آن یاد می‌گیریم.

بخش سوم: ژنتیک

با آغاز یادگیری بخش سوم و ورود به دنیای ژنتیک، تازه جذابیت مطالعه‌ و آموزش بیولوژی کمپبل برایتان آشکار خواهد شد. در این بخش می‌آموزیم که چطور یک کشیش تنها با آزمایشی تجربی تبدیل به پدر علم ژنتیک شد؟ یا آن‌که راز تنوع و گوناگونی موجودات زنده در چیست؟ و …

بخش چهارم: ساز و کارهای تکامل

دقیقا همین الان که مشغول مطالعه‌ی این صفحه هستید، همه‌ی موجودات زنده از جمله ما انسان‌ها در میان یک روند تکاملی بزرگ هستیم که از میلیاردها سال پیش بر روی زمین آغاز شده و هیچ‌گاه متوقف نمی‌شود. در این دوره‌ی آموزشی و در بخش چهارم از کتاب بیولوژی کمپبل با جزئیات دقیقی می‌آموزیم که حیات بر روی زمین چگونه آغاز شد؟ نظریات داروین چه بود؟ و گونه‌ها و جمعیت‌ها چگونه دستخوش تکامل شدند؟

بخش پنجم: تاریخچه‌ی تکامل و گوناگونی زیستی

پس از آن‌که بخش ۳ و۴ کتاب بیولوژی کمپبل را به خوبی آموختید، سپس این بخش پنجم از آموزش کتاب است که به مبحث تاریخچه‌ی تکاملیِ تنوع زیستی، خاستگاه گونه‌ها، درخت فیلوژنتیک، باکتری‌ها، قارچ‌ها و… پرداخته و سعی در باز کردن دیدگاه علمی شما دارد.

بخش ششم: زیست شناسی گیاهی

در این بخش از دوره‌ی آموزشی بیولوژی کمپبل که مخصوص گرایشات علوم گیاهی است، کتاب به موضوع آناتومی و فیزیولوژی گیاهان می‌پردازد. همچنین رشد و نمو گیاهان (تکوین گیاهی)، جذب آب و مواد غذایی و انتقال آن در گیاهان آوندی، تولید مثل نهان دانگان، بیوتکنولوژی گیاهی، واکنش‌ها و سیگنالینگ سلول‌های گیاهی مواردی است که در این بخش از آموزش فراخواهید گرفت.

بخش هفتم: زیست شناسی جانوری

بخش ۷ بیولوژی کمپبل هم با رویکرد بخش قبلی، به موضوع آناتومی و فیزیولوژی جانوران، تغذیه‌ی جانوران، دستگاه تنفس و گردش خون، سیستم ایمنی، اورولوژی، اندوکرینولوژی جانوری و… می‌پردازد که ما در آکادمی بیوزوم به شما دانش‌آموزان عزیز توصیه می‌کنیم تا آموزش این بخش را بسیار جدی بگیرید.

بخش هشتم: اکولوژی

اگر بخواهیم زیست شناسی را با دید وسیع‌تری مطالعه کرده و یادبگیریم، آموزش بخش آخر کتاب بیولوژی کمپبل می‌تواند کمک خوبی به شما بکند، چرا که در این بخش از آموزش، به موضوعاتی همچون مقدمه‌ای بر اکولوژی بیوسفر، اکولوژی جمعیت، اکولوژی جامعه، اکوسیستم‌ها و… خواهیم پرداخت و از ابعاد دیگری به زیست شناسی نگاه خواهیم کرد.

کتاب زیست کمپبل

برای یادگیری اصولی، درخشش در آزمون‌ها، مسابقات و المپیادهای دانش‌آموزی زیست شناسی، توصیه می‌شود که مطالعه‌ای بیش‌تر از سرفصل‌های پایه‌ای و حتی ناقص کتاب‌های درسی داشته باشید. بنابراین انتخاب و مطالعه‌ی یک کتاب زیست‌شناسی جامع همچون کتاب بیولوژی کمپبل، در کنار کتاب درسی برای دست‌یابی به موفقیت‌های علمی اهمیت زیادی دارد. کتاب زیست کمپبل که ما در آکادمی بیوزوم آن را به طور کامل آموزش می‌دهیم، منبعی کامل و جامع برای بالا رفتن آمادگی علمی و یادگیری مفهومی بوده و می‌تواند با ایجاد دیدگاه‌های علمی جدید به شما در راستای حرکت به سمت رشته‌های نوین زیستی مانند: بیوتکنولوژی، نانوبیوتکنولوژی، زیست شناسی سرطان، ژنتیک مولکولی، علوم اعصاب، بیوانفورماتیک و… کمک شایانی کند.

شما در این بخش می‌توانید آخرین ویرایش کتاب بیولوژی کمپبل (به زبان انگلیسی) را دریافت نمایید.

درباره‌ی پروفسور نیل کمپبل

مولف و نویسنده‌ی کتاب بیولوژی (Biology) پروفسور نیل آ. کمپبل، استاد و پژوهشگر سرشناس دانشگاه کالیفرنیا، مدرک دکتری خود را در سال ۱۹۷۵ از همین دانشگاه در گرایش زیست شناسیِ علوم گیاهی دریافت کرد. پس از آن، او در کالج پومونای دانشگاه کورنل و همچنین کالج سان بارنادیو مشغول به آموزش دادن شد تا این‌که در سال ۱۹۸۹ به مجموعه‌ی بیولوژی دانشگاه کالیفرنیا پیوست. او در همه‌ی این دانشگاه‌ها و مجموعه‌ها به عنوان متخصص و دانشمند در آموزش زیست شناسی مشغول به فعالیت بود تا این‌که در تاریخ ۲۱ اکتبر ۲۰۰۴ هنگامی که فقط ۵۸ سال سن داشت، پس از دست و پنجه نرم کردن با نارسایی قلبی، سر انجام در بیمارستان ردلَند درگذشت. کتابی که امروزه از او به یادگار مانده و ما آن را به عنوان بیولوژی کمپبل می‌شناسیم، به کوشش زیست شناسان برجسته‌ای دائما در حال به‌روز‌رسانی بوده و به عنوان اصلی‌ترین کتاب مرجع در حوزه‌ی زیست شناسی محسوب می‌شود. شما می‌توانید این کتاب را در آکادمی بیوزوم دانلود کنید.

سوالات متداول در رابطه با زیست کمپبل

اگر شما متقاضی المپیادهای دانش‌آموزی زیست شناسی هستید و یا می‌خواهید بیولوژی را فراتر از کتاب درسی و به صورت مفهومی یاد بگیرید، توصیه ما در آکادمی بیوزوم به شما آموزش کامل زیست کمپبل می‌باشد.

مدت زمان برگزاری هر جلسه‌ی آموزشی این دوره حداقل ۲ ساعت است.

بسته به آن‌که نوع کلاس شما گروهی، نیمه گروهی یا خصوصی باشد تعداد جلسات در هفته متغیر خواهد بود. اما کارشناسان آموزشی ما توصیه می‌کنند که برای حفظ کیفیت و بازدهی در یادگیری، حداکثر ۳ جلسه در هفته برای متقاضیان برگزار شود.

اگر از دانش کافی در زبان انگلیسی برخوردار هستید، حتما نسخه‌ی زبان اصلی کتاب را تهیه کرده و آموزش خود را با آن پیش ببرید. در غیر این صورت می‌توانید از نسخه‌های ترجمه شده‌ی فارسی که در یک مجموعه‌ی ۷ جلدی ارائه می‌شود استفاده کنید.

۵/۵ - (۹ امتیاز)