درباره‌ی بیوزوم

مطالعه و کسب آگاهی درباره‌ی موجودات زنده به دلیل اهمیت ویژه‌ای که در زندگی انسان دارد، از دیرباز مورد توجه دانشمندان، دیرینه شناسان، کاوشگران و… بوده است. بشر با جمع آوری، یادگیری و تحلیل چنین اطلاعاتی توانسته است به انسان مدرن امروزی تبدیل شود. به طوری که با مطالعه‌ بر روی پرندگان آسمان را تسخیر کرد. با تحقیق بر روی میکروارگانیسم‌ها در مقابل کشنده‌ترین بیماری‌ها مقاوم شد و با الهام از آبزیان به اعماق اقیانوس ها رسید.
مجموعه‌ی علمی بیوزوم در فروردین ماه ۱۳۹۸ به طور رسمی فعالیت خود را در دو بخش آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های گوناگون علمی همچون علوم اعصاب، ژنتیک، زیست شناسی و تمامی گرایشات آن آغاز کرد.
این مجموعه متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان خوش ذوقی است که تحصیلات عالی خود را در بهترین دانشگاه‌های کشور گذرانده و با فعالیت‌های مستمر سعی در ارتقای سطح آموزش و پژوهش جامعه‌ی علمی کشور دارند.
از فعالیت‌های آموزشی بیوزوم می‌توان به تمرکز بر روی کشف و پرورش استعدادهای علمی و علاقه‌مند به حوزه‌های بیولوژیک اشاره کرد. به طوری که در گام اول، دانش‌آموزان و دانشجویان بتوانند با گذراندن آموزش‌های مربوطه، در مسابقات و المپیادهای علمی همچون کارسوق مدارس سمپاد، مسابقات دانش‌آموزی دانش مغز (برین بی)، IBO و… شرکت کرده و از جایگاه ویژه‌ای در این تورنومنت‌های علمی برخوردار شوند.
گفتنی است که بخش پژوهشی مجموعه‌ نیز توانسته است در زمینه‌های تحقیقاتی گوناگون با مراجع علمی همچون آزمایشگاه الکتروفیزیولوژی دانشگاه علم و صنعت، مرکز رشد و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه و … همکاری‌های شایانی داشته باشد.